Страница 1 из 1

Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Пт июн 02, 2017 5:16 pm
rival28
Шановна спільното, бажаю поцікавитись вашою думкою щодо працездатності антени що зображена на фото. Ушкодження від вибуху поруч снаряду 152 мм. Це єдина антена що вижила. Все інше анігільовано в пил :) Фідер побитий, але кз не має. Омметр показує близько 400 Ом між центральною жилою та екраном. Планую встановити на DMR ретранслятор. Більше турбує "дірка" на "петлі". Потужність передавача буде близько 20-25 ватт.

Re: Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Пт июн 02, 2017 6:17 pm
Prof
На жаль, без вимірювання на радіочастоті нічого сказати не можна. Да й на фото майже нічого не зрозуміло. Треба мати щонайменше вимірювач КСХ (можна самий простий, бо саме точність не є конче потрібна - тенденцію правильно покаже вимірювач й з відносно великою похибкою) та якусь китайську портативку в якості генератора, щоб виміряти на різних частотах й з'ясувати, працює чи ні. Річ в тому, що антени промислового виробництва здебільшого розраховані на хвильовий опір 50 Ом й, якщо КСХ низький, то певно з антеною все в порядку, а як високий, то ні, не в порядку, при чому зазвичай необов'язково зрозуміло, в чому власне справа, тому вимірювач КСХ часто не є достатній для глибокого ремонту зламаної антени (або виготовлення її з нуля), але достатній для діагностування, що наче справна антена дійсно справна.

rival28 писал(а):Фідер побитий, але кз не має.

Він в перший же дощ натягне воду й вийде з ладу. Крім того, він напевно отримав неоднорідності (на радіочастоті) через механічне пошкодження. Наполегливо раджу замінити його за першої можливості.

rival28 писал(а):Омметр показує близько 400 Ом між центральною жилою та екраном.

Дивний опір. Більшість антен, особливо промислового виробництва, закорочені по постійному струму (омметр має показувати долі Ома), деякі мають розрив (умовно-безкінечний опір). Дистанційно важко щось сказати, бо я не знаю специфіки саме цієї моделі, але вилядає погано.

rival28 писал(а):Планую встановити на DMR ретранслятор.

Нагадую про функцію шифрування в DMR.

rival28 писал(а):Більше турбує "дірка" на "петлі".

Скоріш за все вона майже не впливатиме на роботу, тільки треба якось закрити її ізолентою чи чимось на кшталт того, щоб унеможливити потрапляння води, а перед цим без зайвої ретельності підрівняти (молотком) гострі краї.

rival28 писал(а):Потужність передавача буде близько 20-25 ватт.

Якщо абоненти портативні, то більше не треба, бо дальність зв'язку все одно буде омежена дальністю дії портативних станцій.

Re: Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Пт июн 02, 2017 7:32 pm
rival28
от головне я і забув сказати - це залишки від "хвильового каналу" з комплекту ретранслятора Моторола що постачався військовим відомою всім компанією :) Директор та рефлектор зникли, лишилася тільки петля.

Звичайно все заізолюється. Покищо підключив до sw2011rdx і почув когось у фм.

Вимірювального нічого немає, нажаль.

Re: Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Вс июн 04, 2017 11:43 am
Prof
Вібратор Пістолькорса сам по собі має хвильовий опір вище, ніж бажані 50 Ом. В складі антени Уда-Ягі він може значно зменшуватись, що часто й використовують на практиці. Тому використовувати його окремо небажано через зависокий КСХ. В такому разі використувють будь-яке узгодження; найпростіше з точки зору виготовлення - так зване U-коліно. Інший вариант, можливо практично доречніший - підібрати таку відстань від металевої щогли, на якій опір знизиться до близько 50 Ом. Так часто роблять в антенах промислового виробництва. За відсутності вимірювальних приладів, хоча б стрілкового КСХ-метру, зробити це неможливо. Я би радив полишити роботи із пошкодженою антеною саме через брак вимірювальних проистроїв, до того ж мене бентежить дивний опір по постійному струму, який в більшості випадків має бути умовно-нульовим, а меншості - умовно-безкінечним. Існують деякі антени, для яких такий опір по постійному струму може вважатись нормальним, але то ні в якому випадку не стосується ані сабжа, ані абсолютної більшості інших моделей.

Re: Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Вт июн 13, 2017 8:12 am
rival28
якось пропустив Вашу відповідь...

Загалом рекомендаціїї "зверху" в таких випадках - переставляємо петлю на самий кінець траверси, якомога далі від щогли, на якій зазвичай стоїть ця антена, отримуємо кругову діаграму. Якщо поглянути на КШМ нацгвардіїї то такий варіант у них найпоширеніший, діапазон 430мгц. А ЗСУ зазвичай використовує на "точці" на прийом/передачу вертикал-колінеар (не можу знайти ніде його опису). Але наш згорів.

Взагалі зараз майструю антени на КВ, трохи пізніше на УКВ буду робити.

Покищо ставлю на ретрік ось це http://433.com.ua/forum/%D0%90%D0%BD%D1 ... 0%BD%D0%B0 Противаги зробив,аентенка реально працює, покриває весь сектор.

Re: Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Вт июн 13, 2017 12:36 pm
Prof
Бажаю успіхів! :good: Але знов наголошую, що треба мати хоча б найпростіший стрілковий вимірювач КСХ, бо інакше все робитиметься навпомацки й без розуміння, а що ж в результаті вийшло.

Re: Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Вт июн 13, 2017 8:16 pm
rival28
RDAC дає узагальнену інформацію про ксв. Якщо взяти двадцять метрів rg58 з двох шматків, то RDAC так і каже що ксв далекий від ідеалу :) , і найвіддаленіший блокпост нас не чує

Re: Працездатність пошкодженої УКВ антени

СообщениеДобавлено: Ср июн 14, 2017 12:30 am
Prof
Там може бути все, що завгодно - нестандартний кабель (несправжній RG-58), невідповідні роз'єми й т.і.