SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31 & FT8

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Вс июн 03, 2018 11:09 am

rival28 писал(а):до речі, не все так "уныло" в фт8 - мене японець покликав в той час як я почав з білорусом працювати, довелось вести все в ручну, відповідати кожному окремо.

Ні, зрозуміло, певний азарт є, то воно затягує й можна так цілу ніч просидіти біля радіо, ще й з непоганим "уловом".

rival28 писал(а):І я бачу що дехто і більше одночасно кореспондентів опрацьовує.

Віднедавна така можливість є, але дуже обмежена.

rival28 писал(а):Хоч там всього три рази клацнути, але якщо зв'язок фіговий то може бути довго.

Порахуй, скільки часу потребує то "три разі клацнути". За ідеальних умов - хвилина, так? Тобто за ідеальних умов можна провести 60 QSO за годину. В реальності треба брати півтори хвилини й отримати на виході 40 QSO за годину. Для порівняння, оператор станції 8P5A проводить в SSB до десь 10 QSO за хвилину, тобто до 600 QSO за годину. А тепер, маючи ці цифри в голові, подивись на все це з іншого кута. До якихось островів приїхала DXпедиція. Зазвичай максимум на тиждень. Найкращі експедиції відпрацьовують за тиждень ну, скажімо, 35000 QSO, при чому в світі залишається дуже багато тих, хто хотів, але так й не зміг спрацювати. Звісно, жодна людина не може підтримувати високий темп довго, тим більше цілодобово, але ж операторів декілька й вони підміняють один одного, тому кожен з трансиверів зазвичай працює цілодобово. Візьмемо не 600, а скажімо 300 QSO на годину, як більше реальний середній темп, дуже високий в абсолюті, бо в середньому то є 20 секунд на QSO, яке треба повноцінно провести й правильно записати в журнал. За добу то буде близько 7000 QSO на одному трансивері. Рівно за тиждень то й будуть ті самі тридцять п'ять тисяч. То була теорія. На практиці привозять декілька трансиверів я працюють одночасно на кількох діапазонах, але практичний темп на кожному діапазоні ще нижче. Тепер повертаємось до FT8. За ідеальних, практично ніколи недосяжних умов, можна провести 1440 QSO за добу. Практично - не більше однієї тисячі. Ось тобі й три рази клацнути. То ще й при тому, що все QSO йде повністю автоматично, оператор може сидіти на пляжі з місцевими красунями, поки комп'ютер під його кличним проводить зв'язки.

rival28 писал(а):Японець мене сам викликав коли я вже і забув про нього. Ввічливість :)

Не ввічливість, а нормальна практика. Для японців ми могли б бути DX'ами, якби нас не було так багато - все ж таки інший континент й абсолютна відстань доволі значна, приблизно рівна відстані від нас до Сполучених Штатів (Штати великі й там розбіг мінімальної та максимальної дистанції, звісно, значний). Але ж в Японії час від часу з'являються нові оператори, що ще не працювали нас, тому вони нас й кличуть, як, власне, й ми їх.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение rival28 » Вс июн 03, 2018 3:54 pm

колись питав за автомобільного штиря Президент Аляска. Зараз на нього з Італією спрацював на 10 метрах. А з нормальним рівнем почули на Кіпрі.
Штри стоїть на балконі, врізав його в шмат металу, замість даху авто.

А lotw пізніше можна буде підтвердження запросити у всіх з ким провів qso? Бо помічаю що більшість кладе і на eqsl і на qrz :)
Аватара пользователя
rival28
Завсегдатай
 
Сообщения: 269
Зарегистрирован: Ср июл 09, 2014 10:02 pm
Откуда: Україна
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 13 раз.
CB позывной: 315LR135
Р/л позывной: UT3UKX
Имя: Сергій
Аппаратура: sw2011rdx

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Alex » Вс июн 03, 2018 9:21 pm

rival28 писал(а):колись питав за автомобільного штиря Президент Аляска. Зараз на нього з Італією спрацював на 10 метрах. А з нормальним рівнем почули на Кіпрі.
Штри стоїть на балконі, врізав його в шмат металу, замість даху авто.

А lotw пізніше можна буде підтвердження запросити у всіх з ким провів qso? Бо помічаю що більшість кладе і на eqsl і на qrz :)

Сейчас на 10-ке ход,что можешь и на ржавый гвоздь работать! :D
Аватара пользователя
Alex
Гражданин Галактики
 
Сообщения: 12091
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 7:47 am
Откуда: Киев
Благодарил (а): 876 раз.
Поблагодарили: 1134 раз.
CB позывной: Алекс/315LR001
Р/л позывной: UT4USA
Имя: Александр
Автомобиль: KIA

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение rival28 » Вс июн 03, 2018 11:45 pm

Alex, а ти всім цим qrx та esql грошей заплатив за привілеї? Спрацював з golden member http://www.eqsl.cc/Member.cfm?A61M
стало цікаво, бо мабуть треба картки паперові поробити :)
Аватара пользователя
rival28
Завсегдатай
 
Сообщения: 269
Зарегистрирован: Ср июл 09, 2014 10:02 pm
Откуда: Україна
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 13 раз.
CB позывной: 315LR135
Р/л позывной: UT3UKX
Имя: Сергій
Аппаратура: sw2011rdx

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Alex » Пн июн 04, 2018 12:02 am

rival28 писал(а):Alex, а ти всім цим qrx та esql грошей заплатив за привілеї? Спрацював з golden member http://www.eqsl.cc/Member.cfm?A61M
стало цікаво, бо мабуть треба картки паперові поробити :)

Неа,я никому денег не платил :)
А карточки можешь сделать,если интересно.
Но это удовольствие не дешевое.
Аватара пользователя
Alex
Гражданин Галактики
 
Сообщения: 12091
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 7:47 am
Откуда: Киев
Благодарил (а): 876 раз.
Поблагодарили: 1134 раз.
CB позывной: Алекс/315LR001
Р/л позывной: UT4USA
Имя: Александр
Автомобиль: KIA

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Пн июн 04, 2018 12:44 pm

rival28 писал(а):колись питав за автомобільного штиря Президент Аляска. Зараз на нього з Італією спрацював на 10 метрах. А з нормальним рівнем почули на Кіпрі.

Алекс на подібного штиря з автомобіля спрацював когось з VK, я не плутаю?

rival28 писал(а):Штри стоїть на балконі, врізав його в шмат металу, замість даху авто.

Тому далі ніж в Італії й не чують. Був би той штир на даху - будо б значно веселіше. А що б його подовжити до чверті хвилі - стане ще краще.

rival28 писал(а):А lotw пізніше можна буде підтвердження запросити у всіх з ким провів qso?

LoTW працює так. Вивантажуєш свій лог й бачиш, на які QSO є підтвердження. Якщо хтось вивантажить свій лог пізніше - підтвердження зв'язку з ним, зрозуміло, надійде пізніше. Тобто не надсилаєш електронну QSL-картку та не отримуєш її від когось, а лише база даних, що автоматично шукає та помічає співпадіння, рахує їх й надає результат як у вигляді просто переліку підтверджених зв'язків, так й по різних дипломних програмах. Чим це краще (чи може для когось гірше)? Тим, що неможлива ситуація, коли хтось надсилає тобі картку помилково, наприклад через помилку в кличному, але ти її приймаєш, заднім числом вносиш до журналу зв'язок, якого насправді не було, я через це отримуєш додаткові переваги в неспортивний спосіб. Саме тому підтвердження в LoTW зараховуються на найпрестижніші світові дипломи - їх неможливо підробити завдяки недосконалості системи. Немає іншого способу отримати підтвердження крім якщо ти та твій кореспондент мають в лозі кореспондуючи записи.

rival28 писал(а):Бо помічаю що більшість кладе і на eqsl і на qrz :)

В кожного своя статистика, звісно, але як на мене, то eQSL надає десь дві третіх від тих підтверджень, що надає LoTW. В цифрі може трохи більше, а в SSB/CW помітно менше. А QRZ - певно менше половини. Тобто eQSL не має практичного сенсу для тих, хто цікавиться дипломами, бо кількість підтверджень в ньому нижча за LoTW, а в QRZ ще нижча. Втім, звісно, завжди можуть бути випадки, коли якісь зв'язки будуть підтверджені в якійсь одній системі, але не в будь-яких інших. Для дипломів то підтвердження не підійде, а для себе - дуже добре підійде. В мене є декілька країн, що є підтверджені в відносно малорезультативному QRZ, але не підтверджені в LoTW. Так, їх не зарахують на DXCC, але я є певний, що дійсно працював - тобто не що мені здається, що мене почули й внесли до журналу, а насправді почули, й можу то довести. QRZ - також не є обмін електронними картками, а так само база даних, що шукає й відмічає співпадіння, тому там також неможливі помилки, а свідоме шахрайство значно ускладнене реєстрацією, хоча й не такою ретельною, як в LoTW.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Пн июн 04, 2018 12:54 pm

Alex писал(а):Неа,я никому денег не платил :)

Там же бесплатно, взносы добровольные. Платить надо только за право получать их дипломы и за всякие дополнительные плюшки, интересные DX'менам. Но при том невысоком уровне подтверждений, на те дипломы будешь долго корячиться.

Alex писал(а):А карточки можешь сделать,если интересно.
Но это удовольствие не дешевое.

Есть к кому обратиться, сама по себе печать подъемно стоит. Дальше нужно топать в QSL-бюро, платить там какой-то взнос за обслуживание как таковое, плюс отправка карточек стоит каких-то денег. Все это подъемно. Курильщики на туберкулезные палочки тратят намного больше, чем продвинутые DX'мены на обмен карточками.
Так же есть, к кому обращаться категорически нельзя - UX5UO. Имеется печальный опыт, к счастью в абсолюте потери несущественны.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Пн июн 04, 2018 12:55 pm

Alex писал(а):Сейчас на 10-ке ход,что можешь и на ржавый гвоздь работать! :D

Не знаю, Монголию что-то не слышно. Попробую сменить антенну на ржавый гвоздь. :?
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение rival28 » Пн июн 04, 2018 11:59 pm

Alex писал(а):
rival28 писал(а):Alex, а ти всім цим qrx та esql грошей заплатив за привілеї? Спрацював з golden member http://www.eqsl.cc/Member.cfm?A61M
стало цікаво, бо мабуть треба картки паперові поробити :)

Неа,я никому денег не платил :)
......

а на eqsl - у тебе власний дизайн картки, а це начебто за гроші
Аватара пользователя
rival28
Завсегдатай
 
Сообщения: 269
Зарегистрирован: Ср июл 09, 2014 10:02 pm
Откуда: Україна
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 13 раз.
CB позывной: 315LR135
Р/л позывной: UT3UKX
Имя: Сергій
Аппаратура: sw2011rdx

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Alex » Вт июн 05, 2018 5:54 am

rival28 писал(а):а на eqsl - у тебе власний дизайн картки, а це начебто за гроші

Все без денег.
Там есть лазейка с дизайном,просто я уже не помню,как делал.
Поищи в инете
Аватара пользователя
Alex
Гражданин Галактики
 
Сообщения: 12091
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 7:47 am
Откуда: Киев
Благодарил (а): 876 раз.
Поблагодарили: 1134 раз.
CB позывной: Алекс/315LR001
Р/л позывной: UT4USA
Имя: Александр
Автомобиль: KIA

Пред.След.

Вернуться в КВ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron