SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31 & FT8

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Сб июн 02, 2018 7:59 pm

rival28 писал(а):здається qso вважається проведеним якщо обидва обмінялися та підтвердили отримання рапортів.

Саме так. Деякі оператори вимагають обов'язково ще обмінятись "73" - то є їх власна забаганка, але якщо її не виконати, то можеш не попасти до їх журналу. Втім, абсолютна більшість операторів не витрачає час на дурниці й притримується правила, що саме обмін рапортами є виключно достатнім, після якого QSO пишеться в журнал, а обмін "73" проводиться за наявності часу й не впливає на самий факт проведення QSO в мінімально-достатньому обсязі та його фіксації в журналі.

rival28 писал(а):Я невпевнений що мій рапорт він отримав, більш того я не підтвердив що отримав його рапорт.

Відповідь R-18 на -25 означає "підтверджую рапорт -25 для мене, ваш рапорт -18". Немає його підтвердження, тому невідомо, надіслав він його, але ти його не зміг прийняти, або він не зміг прийняти твої R-18 й тому не мав що підтвердити. Тобто він міг зберегти QSO в журналі як проведене, бо вважає його проведеним, міг зберегти безвідносно того, що обмін трохи незавершений, а міг не зберегти як незавершене.

rival28 писал(а):думаю що в lotw ви не дочекаєтесь нічого

Як ні, то й ні. Хто його спрацював - може подивитись на підтвердження, шкода лише що саме для LoTW їх недостатньо.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Сб июн 02, 2018 8:19 pm

Інфа з LoTW:

Last upload for S01WS: 2018-05-31 17:16:06Z


Але жодного підтвердження мені та ще двом камрадам, кого я знаю особисто з тих, хто точно його працював, та в кого можу спитати, чи отримали вони QSL в LoTW. Не гарно якось.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение rival28 » Сб июн 02, 2018 9:48 pm

Prof писал(а):Інфа з LoTW:

Last upload for S01WS: 2018-05-31 17:16:06Z


Але жодного підтвердження мені та ще двом камрадам, кого я знаю особисто з тих, хто точно його працював, та в кого можу спитати, чи отримали вони QSL в LoTW. Не гарно якось.

я там посилання давав - то клубна чи колектива станція, вона тільки паперові qsl приймає, але є ще менеджер, незнаю ще як воно працює.

А між тим тільки що спрацював Японію - йому -07,мені -13.....

Але тепер вже антена "серьозна" - вудка і дрот майже до землі :) Шумів стало значно більше, але і енергії, як бачу з пскрепорт, випромінюю більше.
Аватара пользователя
rival28
Завсегдатай
 
Сообщения: 269
Зарегистрирован: Ср июл 09, 2014 10:02 pm
Откуда: Україна
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 13 раз.
CB позывной: 315LR135
Р/л позывной: UT3UKX
Имя: Сергій
Аппаратура: sw2011rdx

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Alex » Сб июн 02, 2018 10:52 pm

Ну вот я тебя и поймал :D
Вложения
Аватара пользователя
Alex
Гражданин Галактики
 
Сообщения: 12091
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 7:47 am
Откуда: Киев
Благодарил (а): 876 раз.
Поблагодарили: 1134 раз.
CB позывной: Алекс/315LR001
Р/л позывной: UT4USA
Имя: Александр
Автомобиль: KIA

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение rival28 » Сб июн 02, 2018 10:55 pm

ага

перед латвійцем намагався зі штатами спрацювати, але мене мабуть не почули, або не побачили, там оператор з мексиканцем працював, хоча в штатах деякі станції приймають мене нормально.
Аватара пользователя
rival28
Завсегдатай
 
Сообщения: 269
Зарегистрирован: Ср июл 09, 2014 10:02 pm
Откуда: Україна
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 13 раз.
CB позывной: 315LR135
Р/л позывной: UT3UKX
Имя: Сергій
Аппаратура: sw2011rdx

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Alex » Сб июн 02, 2018 11:08 pm

rival28 писал(а):ага

перед латвійцем намагався зі штатами спрацювати, але мене мабуть не почули, або не побачили, там оператор з мексиканцем працював, хоча в штатах деякі станції приймають мене нормально.

Пару дней посидишь и стран 50 сработаешь! :D
Аватара пользователя
Alex
Гражданин Галактики
 
Сообщения: 12091
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 7:47 am
Откуда: Киев
Благодарил (а): 876 раз.
Поблагодарили: 1134 раз.
CB позывной: Алекс/315LR001
Р/л позывной: UT4USA
Имя: Александр
Автомобиль: KIA

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение rival28 » Сб июн 02, 2018 11:14 pm

нє, трансівер перегрівається, паузи роблю :)
вже замови вентилятор для охолодження, в понеділок мабуть приїде

чи може на стаціонар щось велике прикупити? yaesu мабуть якийсь :?
Аватара пользователя
rival28
Завсегдатай
 
Сообщения: 269
Зарегистрирован: Ср июл 09, 2014 10:02 pm
Откуда: Україна
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 13 раз.
CB позывной: 315LR135
Р/л позывной: UT3UKX
Имя: Сергій
Аппаратура: sw2011rdx

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Вс июн 03, 2018 2:02 am

rival28 писал(а):я там посилання давав - то клубна чи колектива станція, вона тільки паперові qsl приймає, але є ще менеджер, незнаю ще як воно працює.

Так, бачив, дякую! Як не підтвердить, то пофіг, іншого спрацюємо. От тільки коли воно буде?

rival28 писал(а):А між тим тільки що спрацював Японію - йому -07,мені -13.....

Значно краще.

rival28 писал(а):Але тепер вже антена "серьозна" - вудка і дрот майже до землі :) Шумів стало значно більше, але і енергії, як бачу з пскрепорт, випромінюю більше.

Більша антена - більше шумів. Але й корисного сигналу ж більше. То на приймання. А на передачу просто більший сигнал на приймачах кореспондентів.

rival28 писал(а):нє, трансівер перегрівається, паузи роблю :)
вже замови вентилятор для охолодження, в понеділок мабуть приїде

Треба щось більш серйозне, раз сподобалось. А цього чи продати, чи залишити про всяк випадок.

rival28 писал(а):чи може на стаціонар щось велике прикупити?

Звичайно так.

rival28 писал(а):yaesu мабуть якийсь :?

Yaesu є сенс брати тільки якщо буде нагода взяти дуже дорогий апарат дуже дешево. У нас у всіх Kenwood'и, у всіх різні, у когось може й декілька, але кожен з нас прийшов до них, спробувавши інші варіанти й свідомо відкинувши їх на користь Kenwood. Тому, звісно, раджу дивитись виключно Kenwood. Який саме - то вже питання фінансування та доцільності. Хоча, якщо хтось є спроможний взяти TS-990, я б в жодному разі не відмовляв від купівлі, бо чим краще - тим краще, навіть якщо для когось й недоцільно.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение Prof » Вс июн 03, 2018 2:20 am

Alex писал(а):Пару дней посидишь и стран 50 сработаешь! :D

А за пару месяцев сотню. А сто стран - минимальная степень самого престижного диплома в мире, DXCC. Получать диплом никто не заставляет, многим достаточно знать, что условия они выполнили и могут получить диплом в любой момент. А многим наоборот, нужно чтобы оформленный диплом висел в рамке на стене возле трансивера. Следующая ступень - 5B DXCC, по сто стран на каждом из пяти диапазонов: 80/40/20/15/10м. Вот это уже намного сложнее. Отдельная дисциплина - сто стран на 160м, в среднем это еще сложнее, чем 5B. А вообще тут все взаимосвязано. Чем больше нравится процесс, тем больше совершенствуешь аппаратуру. Чем лучше аппаратура, тем больше интересных станций удается сработать. Чем больше интересных станций работаешь, тем больше нравится процесс. И так по кругу.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: SW2011-RDX | OmniRig | bpsk31

Сообщение rival28 » Вс июн 03, 2018 9:34 am

Prof писал(а):
Alex писал(а):Напротив на СВ мы являемся DX, все хотят сработать....Я когда работаю на общий вызов,так очередь стоит ;)

Вот и решение. Плюс, никакого унылого цифрового зомби-режима, в котором чувствуешь себя обезьяной, специально обученной нажимать одну кнопку, без малейшего понятия зачем, что она делает эта кнопка. Конечно, с другой стороны, всемирная FT8-истерия вынуждает подстраиваться, потому что на сегодня это самый простой способ при слабой аппаратуре и невысокой квалификации оператора по-быстрому набить журнал связями с пусть не самыми редкими станциями, но нередкие тоже нужно сработать, потому что в зачет на дипломы идет все одинаково - что UR, что P5, одинаково дают по плюс одной стране на диапазоне. Я в отдельно взятом FT8 подтвердил чуть более ста стран и, если новая страна будет слышна только там - сработаю и ее, причем буду более чем рад. Но хочется работать в технически сложном SSB ради того, чтобы слышать живого человека за микрофоном с той стороны, слышать как меняется прохождение и вслед за ним плывет его сигнал, а не чтобы твой компьютер проводил связь с другим компьютером, пользуясь твоим позывным.


до речі, не все так "уныло" в фт8 - мене японець покликав в той час як я почав з білорусом працювати, довелось вести все в ручну, відповідати кожному окремо. І я бачу що дехто і більше одночасно кореспондентів опрацьовує. Хоч там всього три рази клацнути, але якщо зв'язок фіговий то може бути довго. Японець мене сам викликав коли я вже і забув про нього. Ввічливість :)
Аватара пользователя
rival28
Завсегдатай
 
Сообщения: 269
Зарегистрирован: Ср июл 09, 2014 10:02 pm
Откуда: Україна
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 13 раз.
CB позывной: 315LR135
Р/л позывной: UT3UKX
Имя: Сергій
Аппаратура: sw2011rdx

Пред.След.

Вернуться в КВ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron