Ця вундервафля зветься трансформатор струму. Але навантажений він на прилад за нелінійною ВАХ, що доставляє.
rival28 писал(а):Почав робити досліди на своїх дротах.
Дуже, вважаю, корисно для будь кого, хто є зацікавлений розібратись, як воно працює.
rival28 писал(а):Хто як розшифрує ці результати?
Цей результат не можна розшифрувати, бо це не є результат. Результатом було б сканування всієї довжини диполя й побудова мапи струмів. А так то є лише частковим практичним підтвердженням того, що всі знають теоретично про розподіл струмів в полотні диполю.
rival28 писал(а):На відрізку 27мгц світлодіо гасне сильно далеко від кінця дроту
Див. вище: через нелінійність вимірювального приладу, тобто світлодіода.
rival28 писал(а):зробив плечі довшими сантиметрів на 15 - світлодіод тепер ледве світить на 27.555. S-метр стверджує що підсилювач видає майже повну потужність.
Щоб справа мала освітню цінність, треба просканувати всю антену (звісно достатньо половини диполю, якщо він симетричний) та побудувати графік струмів по довжині. Але будувати не в лінійних розмірах, а в долях довжини хвилі на декількох достатньо різних частотах (лінійний розмір при цьому не зміниться). Дуже цікавим буде знайти півхвильовий резонанс не за опосередкованими показниками вимірювача КСХ, а за безпосереднім вимірюванням антени. Практично він має бути саме таким, як й за розрахунком. А якщо практичний розмір відрізняється суттєво, то це вказує на помилки розрахунку - зазвичай то є вплив землі, сусідство з кондуктивними об'єктами та коефіцієнт вкорочення, що недбало забули врахувати в розрахунку.
В резонансі графік розподіл струму буде мати приблизно синусоїдальну форму, як на картинці.
- HWDipoleCurrent.png (4.52 КБ) Просмотров: 9274