Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение gsvster » Вс сен 06, 2015 6:23 am

Граюсь з програмуванням Arduino. Цікаво зв'язати його з радіостанцією. Поки що лише у варіанті експерименту. З програмуванням в мене все гаразд, а от хардверного досвіду досить мало, там в плані знайти на радіостанції десь на платі сигнал відкривання шумодава чи правильно подати аудіо-сигнал з компа на тангенту (чи на плату), чи інші дії, які емітують натискання кнопочок на радіостанції.

Перше що б цікаво було змайструвати, це ехо-репітер в звязці з комп'ютером (linux і програмування на python).

Алгоритм наступний:
Приходить сигнал в радіостанцію, відкривається шумодав, по якомусь дротику радіостанції подає на один з сенсорів на Arduino логічну "1", ардуінка посилає в серійний порт (по USB в комп) сигнал, що треба взяти аудіосигнал (динамік радіостанції підключено на лінійний вхід компа) з лінійного входу і почати записувати поки є сигнал з ардуіни в аудіофайл (MP3 наприклад). Коли сигнал закінчився, зберегти файл, подати через серійний порт до ардуінки сигнал, що треба натиснути тангенту (на якусь ногу ардуіни подати логічну "1", а там треба через якусь розв"язку активувати реле чи іншим макаром, хто як порадить?) і програти останній записаний аудіофайл на динаміки, які в свою чергу підключені через до тангенти (можливо через якесь узгодження, каскад, я в цьому не сільон. щоб був сигнал такий як треба радіостанції).

Аудіофайлики можна зберігати і передавати кудись на веб-сервер, де можна мати окрему сторіночку з архівом розмов.

Якщо би схема запрацювала, можна комп замінити окремими модулями ардуіни. І я щось думаю, що по ціні вийде дешевше ніж готовий ехо-репітер.

Є хтось, хто рубає в харваре частині? :-)
Аватара пользователя
gsvster
Любопытный
 
Сообщения: 47
Зарегистрирован: Вс июн 14, 2015 8:59 pm
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 33 раз.
Поблагодарили: 7 раз.
CB позывной:
Р/л позывной: 315LR120
Имя: Svyatoslav
Аппаратура: Dragon CB-94, 485
Автомобиль: Mercedes Vito

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение gsvster » Вс сен 06, 2015 6:28 am

Ще одна ідея, дистанційно крутити конденсатор магнітної рамки кроковим мотором за допомогою ардуінки. Моторчик з драйвером вже замовив в піднебесній.

Один з варіантів готового рішення навіть з такими самим мотором.
phpBB [video]
Аватара пользователя
gsvster
Любопытный
 
Сообщения: 47
Зарегистрирован: Вс июн 14, 2015 8:59 pm
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 33 раз.
Поблагодарили: 7 раз.
CB позывной:
Р/л позывной: 315LR120
Имя: Svyatoslav
Аппаратура: Dragon CB-94, 485
Автомобиль: Mercedes Vito

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение Prof » Вс сен 06, 2015 11:13 am

gsvster писал(а):Граюсь з програмуванням Arduino. Цікаво зв'язати його з радіостанцією. Поки що лише у варіанті експерименту. З програмуванням в мене все гаразд, а от хардверного досвіду досить мало, там в плані знайти на радіостанції десь на платі сигнал відкривання шумодава чи правильно подати аудіо-сигнал з компа на тангенту (чи на плату), чи інші дії, які емітують натискання кнопочок на радіостанції.

Не знущайся! Зі станцією розібратись простіше, ніж з тим клятим програмуванням! :D

gsvster писал(а):Перше що б цікаво було змайструвати, це ехо-репітер в звязці з комп'ютером (linux і програмування на python).

Так, звичайно, це можливо, як ти є програміст.

gsvster писал(а):Алгоритм наступний:
Приходить сигнал в радіостанцію, відкривається шумодав, по якомусь дротику радіостанції подає на один з сенсорів на Arduino логічну "1"

Такий сигнал можна знайти. Є й інший варіант - VOX. Сигнал постійно знімається з гучномовця; в умовно всіх станціях є вихід на зовнішній гучномовець - можна використати його. Як сигнал відсутній (нижчий за встановлений ліміт) - нічого не відбувається. Як сигнал з'являється (зростає) - починається його запис. Це можна зробити апаратно на декількох деталях, або програмно.

gsvster писал(а):ардуінка посилає в серійний порт (по USB в комп) сигнал, що треба взяти аудіосигнал (динамік радіостанції підключено на лінійний вхід компа) з лінійного входу і почати записувати поки є сигнал з ардуіни в аудіофайл (MP3 наприклад)

А сама Ардуіна може записувати аудіо за наявності відповідного шилду? Тобто навіщо ще один комп'ютер?

gsvster писал(а):Коли сигнал закінчився, зберегти файл, подати через серійний порт до ардуінки сигнал, що треба натиснути тангенту (на якусь ногу ардуіни подати логічну "1", а там треба через якусь розв"язку активувати реле чи іншим макаром, хто як порадить?) і програти останній записаний аудіофайл на динаміки, які в свою чергу підключені через до тангенти (можливо через якесь узгодження, каскад, я в цьому не сільон. щоб був сигнал такий як треба радіостанції).

Так, замість тангенти підключити аудіовихід та логічний вихід "передача". Аналоговий вихід узгодити тупо резистивним атенюатором, а логічній вихід має керувати ключиком на польовому транзисторі, що імітуватиме натискання PTT. Для цього не треба нічого робити в самій станції.
Реле також можна застосувати, якщо логічний вихід може бути навантажений на реле. Скоріш за все ні, треба буде додавати підсилювач постійного струму на транзисторі, тому навіщо ще реле, як той самий транзистор й буде перемикати приймання/передачу?

gsvster писал(а):Аудіофайлики можна зберігати і передавати кудись на веб-сервер, де можна мати окрему сторіночку з архівом розмов.

Це виключно програмна справа.

gsvster писал(а):Якщо би схема запрацювала, можна комп замінити окремими модулями ардуіни.

Скоріш за все так.

gsvster писал(а):І я щось думаю, що по ціні вийде дешевше ніж готовий ехо-репітер.

Готовий зроблено максимально економно, плюс на відносно великих партіях вартість розробки розмазується на велику кількість вироблених одиниць й не дуже впливає на роздрібну ціну. Тому може й не дешевше. Але що цікавіше - так то стопіцот відсотків.

gsvster писал(а):Є хтось, хто рубає в харваре частині? :-)

Я не дуже.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение Prof » Вс сен 06, 2015 11:37 am

gsvster писал(а):Ще одна ідея, дистанційно крутити конденсатор магнітної рамки кроковим мотором за допомогою ардуінки. Моторчик з драйвером вже замовив в піднебесній.

Якби я був програмізд, я б зробив тюнер з ручним налаштуванням й пам'яттю. Повний діапазон налаштування антени розбив би на маленькі смуги. Ширина смуги - наприклад ширина смуги антени по рівню КСХ=1,5 на цій частоті. Таких смуг було б доволі багато. Для кожної смуги вручну налаштував й програмно запам'ятав би положення конденсатора. А потім читав би поточну частоту зі станції для автоматичного налаштування та/або передбачив би ручний ввід частоти - як частота попаде в якусь смугу, мотор накрутить конденсатора на запрограмоване положення. Але я не програмізд, тому навіть не знаю.
Звичайно, можна зробити й автоматичне налаштування, це потребуватиме спрямованого відгалужувача з ADC та якогось алгоритму. Власне, заводські автоматичні тюнери десь так й працюють - апроксимують й запам'ятовують налаштування, щоб при наступному виборі цієї ж частоти (смуги) не переналаштовуватись, а майже миттєво встановити запам'ятовуване положення.

gsvster писал(а):Один з варіантів готового рішення навіть з такими самим мотором.

Воно?
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение gsvster » Пн сен 07, 2015 11:30 am

Prof писал(а):Такий сигнал можна знайти. Є й інший варіант - VOX. Сигнал постійно знімається з гучномовця; в умовно всіх станціях є вихід на зовнішній гучномовець - можна використати його. Як сигнал відсутній (нижчий за встановлений ліміт) - нічого не відбувається. Як сигнал з'являється (зростає) - починається його запис. Це можна зробити апаратно на декількох деталях, або програмно.

Тільки певне на зовнішньому виході сигнал регулюється гучністю радіостанції, відповідно буде трошки незручно знімати його, так як рівень буде не сталим. Краще знайти на платі десь точку, звідки можна буде брати сигнал відкривання шумодава.

Prof писал(а):А сама Ардуіна може записувати аудіо за наявності відповідного шилду? Тобто навіщо ще один комп'ютер?

Є приблуда для цього. Але на даній стадії цікаво з компом погратись, щоб можна було ще додатково з файлами щось робити + може кудись в інет закидати.

Prof писал(а): Так, замість тангенти підключити аудіовихід та логічний вихід "передача". Аналоговий вихід узгодити тупо резистивним атенюатором, а логічній вихід має керувати ключиком на польовому транзисторі, що імітуватиме натискання PTT. Для цього не треба нічого робити в самій станції.
Реле також можна застосувати, якщо логічний вихід може бути навантажений на реле. Скоріш за все ні, треба буде додавати підсилювач постійного струму на транзисторі, тому навіщо ще реле, як той самий транзистор й буде перемикати приймання/передачу?

ось тут я був би вдячний вже за саму схемку підключення :-)

Prof писал(а):Я не дуже.

певне краще ніж "я не дуже" :-)

п.с. Ще подумалось підключити до цього репітера LPD на 477 Мгц і ходити з маленьким радейком по хаті і віщати на сі-бі.
Аватара пользователя
gsvster
Любопытный
 
Сообщения: 47
Зарегистрирован: Вс июн 14, 2015 8:59 pm
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 33 раз.
Поблагодарили: 7 раз.
CB позывной:
Р/л позывной: 315LR120
Имя: Svyatoslav
Аппаратура: Dragon CB-94, 485
Автомобиль: Mercedes Vito

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение gsvster » Пн сен 07, 2015 11:34 am

Ну і може хтось підкаже звідки можна взяти сигнал відкривання шумодава в станції dragon ss-485 або dragon cb-94.
Аватара пользователя
gsvster
Любопытный
 
Сообщения: 47
Зарегистрирован: Вс июн 14, 2015 8:59 pm
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 33 раз.
Поблагодарили: 7 раз.
CB позывной:
Р/л позывной: 315LR120
Имя: Svyatoslav
Аппаратура: Dragon CB-94, 485
Автомобиль: Mercedes Vito

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение Prof » Пн сен 07, 2015 8:57 pm

gsvster писал(а):Тільки певне на зовнішньому виході сигнал регулюється гучністю радіостанції, відповідно буде трошки незручно знімати його, так як рівень буде не сталим.

Ну то й що? Налаштував раз та забув. До того ж так не треба навіть розбирати станцію. Тобто взагалі. ;)

gsvster писал(а):Краще знайти на платі десь точку, звідки можна буде брати сигнал відкривання шумодава.

Можна й так. Треба шукати на схемі. Як був би світлодіод "приймання", можна було б прямо з нього.

gsvster писал(а):ось тут я був би вдячний вже за саму схемку підключення :-)

Ні, готову схему я не зможу. Тільки загальна ідея.

TNC
1 - GND
2 - SQL/VOX
3 - RX AUDIO IN
4 - TX AUDIO OUT
5 - PTT OUT

TRX
1 - GND
2 - N.C.
3 - RX AUDIO OUT
4 - TX AUDIO IN
5 - PTT IN

Як на п'ятому виводі з'явиться логічна одиниця, транзистор замкне на нуль й ввімкне передачу. Сигнал з четвертого виходу подасться на мікрофонний вхід через звичайний потенціометр, яким треба на слух налаштувати правильний рівень, щоб було гучно, але не було перевантаження. Третя пара - те саме, тільки беремо сигнал з виходу на гучномовець й потенціометром налаштовуємо рівень, щоб не було перевантаження по входу. З третього ж виводу з боку радіостанції беремо трохи сигналу, випрямляємо його діодом та згладжуємо ємністю - це й буде наш VOX. З нього подаємо логічний нуль на другий вивід з боку комп'ютера.
Чи буде працювати - я не знаю, ніколи не робив такого.

gsvster писал(а):Ще подумалось підключити до цього репітера LPD на 477 Мгц і ходити з маленьким радейком по хаті і віщати на сі-бі.

Можна й так.
Аватара пользователя
Prof
Почетный гражданин
 
Сообщения: 4008
Зарегистрирован: Ср июл 31, 2013 9:51 pm
Откуда: оттуда
Благодарил (а): 281 раз.
Поблагодарили: 585 раз.
CB позывной: Professor

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение Anatoliy_Morhun » Ср янв 06, 2016 11:45 am

http://lpd.radioscanner.ru/topic26125.html

Надіслано від мого IQ4515 Quad, використовуючи Tapatalk
Аватара пользователя
Anatoliy_Morhun
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Ср янв 06, 2016 11:45 am
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 1 раз.
CB позывной:

Re: Arduino + радіостанція = інформер, репітер, і тд.

Сообщение gsvster » Пн окт 03, 2016 8:57 am

Дякую за відповіді.
Нарешті дійшли руки до цієї справи :-)

Є ідея набагато простішого вирішення, але з персональним комп'ютером, можливо з raspberry pi в майбутньому. Плюс - мінімальна кількість пайки.

Алгоритм працю наступним чином.
З радіостанції знімається звук через вихід на колонку шнуром з резисторним дільником та включеним в мікрофонний вхід ноутбука. Резисторний дільник потрібен щоб зменшити рівень сигналу з радіостанції, бо мікрофонний вхід досить чутливий. Якщо включати радіостанцію в лінійний вхід комп'ютера, то ніяких дільників не потрібно. На ноутбуці працює наступний скрипт, який автоматично робить запис аудіо, як тільки він з'являється (піднімається рівень сигналу). Пише у wav, потім в циклі відтворюється записаний файл. В гніздо навушників (на PC) буде включено "дравйвер" реле, який буде слухати сигнал в навушниках і в разі його появи, реле буде спрацьовувати та імітувати натискання тангенти, також цей сигнал буде подаватись на мікрофонний вхід радіостанції. Драйвер реле ще не спаяний, а от автоматичний запис і автоматичне відтворювання записаного вже працює.

Код на Python:
http://pastebin.com/nxUA9NW7

і результати запису:
https://soundcloud.com/gsvster/test-mod ... 5-kanal-am
Аватара пользователя
gsvster
Любопытный
 
Сообщения: 47
Зарегистрирован: Вс июн 14, 2015 8:59 pm
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 33 раз.
Поблагодарили: 7 раз.
CB позывной:
Р/л позывной: 315LR120
Имя: Svyatoslav
Аппаратура: Dragon CB-94, 485
Автомобиль: Mercedes Vito


Вернуться в Разное для СиБи

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1